+421 917 718 020

iq-tec[at]iq-tec.sk

Matuškova 7, 900 31 Stupava

Oblasti

Elektronické zabezpečovacie systémy - PSN

Používame dlhodobo overené vyspelé systémy od renomovaných výrobcov Satel a Jablotron. Úzka špecializácia nám umožnuje dôkladne poznať vlastnosti techniky a realizovať tak aj špeciálne požiadavky klientov. Od rôznych reakcií systému, cez automatizované riadenie funkcií domu zabezpečovacím systémom až po prepojenia s inteligentou elektroinštaláciou. Široká ponuka zariadení týchto výrobcov nám zasa umožňuje správny výber pre každého zákazníka berúc do úvahy technické požiadavky a optimalizáciu ceny.

Priemyselná televízia - PTV

Štandardne pracujeme so zariadeniami značiek HIK-Vision a Panasonic. To nám však nebráni použiť techniku aj iných výrobcov, podľa potrieb klienta. Preto sme už pracovali napríklad aj so špeciálnymi kamerami, termovíznymi kamerami, záznamníkmi Molekula … Dnes už mnohí považujú za samozrejmosť skontrolovať situáciu v okolí ich domu. Ale čo ak ide o priemyselný areál s dĺžkou stoviek metrov a rušením od veľkých strojov? Aj takúto situáciu sme už nášmu klientovi vyriešili… pomocou rozvodu z optických vlákien.

Videovrátniky - VV

Bohaté skúsenosti z tejto oblasti rastú takmer každou realizovanou zákazkou. Od najjednoduchších riešení pre rodinné domy s tzv. konfiguráciou 1:1 až po zložité IP riešenia s prepojením na telefónnu ústredňu s možnosťou presmerovania volania na mobil, zaslaním mailu s obrázkom a ovládaním viacerých brán pomocou relé riadeného web príkazmi… K tomu ešte pripočítajme otváranie kódom, bezkontaktnými kartami, biometrickou autorizáciou… a vyberie si naozaj každý.

Štruktúrovaná kabeláž - SK

Umožňuje prepojenie zariadení počítačovou sieťou. Dnes už nevyhnutnosť prakticky v každej budove. Od rodinného domu počnúc. A nejde len o prístup na internet, ale aj o prehrávanie filmov na televízore v obývačke z domáceho diskového poľa, náhľad na kamery v mobilnom telefóne... až po automatizované objednávanie potravín na displeji chladničky a ohrievanie kávovaru pred príchodom domov. Nie všetko sa dá vyriešiť cez WiFi.

Automatizácia - AUT

Dnes je možnosť nainštalovať do budovy veľké množstvo zariadení slúžiacich na spríjemnenie pobytu v budove, prípadne zabezpečujúcich hospodárnu prevádzku budovy. Vykonávacie prvky tak dokážu riadiť vykurovanie, chladenie, osvetlenie, tienenie … na základe pokynov obsluhy alebo podľa zvoleného programu podľa vstupných signálov zo snímačov. Vo výsledku takto získavame inteligentnú elektroinštaláciu.

Ozvučovacie systémy - OS

Pokiaľ má niekto rád hudbu a chce ju počúvať neustále, alebo chce majiteľ penziónu hosťom spríjemňovať pobyt tichou melódiou, potrebuje na to zodpovedajúce technické riešenie. Naši klienti nás už oslovili aj s takýmito požiadavkami. Riešením pre nich bol multiroom systém s viacerými hudobnými zdrojmi a možnosťou ovládania pomocou aplikácie v ich telefóne. 

Požiarna signalizácia - EPS

Keďže oheň je dobrý sluha, ale zlý pán, je potrebné mať jeho vyčíňanie pod kontrolou a vedeiť o hroziacom nebezpečenstve čo najskôr, aby boli škody čo najmenšie. Na to slúži práve požiarna signalizácia.

Dochádzkové prístupové systémy - AC

Tieto zariadenia umožňujú riadiť pohyb osôb v budove a mať prehlad kto kedy a kde sa nachádzal. Dnes už nevyhnutnosť v budovách s pohybom vačšieho počtu osôb. Prípadne získavať podklady pre účtovný systém. To všetko umožňujú tieto zariadenia.